StromTrooper banner

Status
Not open for further replies.
21 - 28 of 28 Posts

·
Registered
23 Posts
I'm calling tomorrow for a price for him, shop (hamilton closest) is closed mondays for me.
Thanks to both of you guys for the help. I also tried the Dutch forum yesterday, but I'm not optimistic.

·
Premium Member
812 Posts
Thanks to both of you guys for the help. I also tried the Dutch forum yesterday, but I'm not optimistic.
Ideally, would your manual be in Flemish or French?

·
Registered
23 Posts
Ideally, would your manual be in Flemish or French?
Ideally, Flemish (= Dutch), but I don’t even thought about that possibility. Second choice is English for me (my third language, but in technical matters, it’s better then my French).

·
Premium Member
812 Posts
let me know if you're getting one for him, so i don't order one.
I'll leave this in your court, as you were first to offer, Cheers!

·
Registered
23 Posts
Nicad, Twenty,

Thank you again for your replies and efforts. I contacted the vendor that is mentioned in this tread, and he"ll send me one for $ 80,00 all included. Seems reasonable to me, so I'll try this. I'll let you know how it works out.

Kind regards,

Stefan.

·
Registered
1 Posts
[QUOTE = "rkrmpg, príspevok: 5488796, člen: 209395"]
Skákanie po úsekoch je šialené. Musel som odkazovať na 4 oddiely, aby som získal všetky ostatné veci, aby som dostal vzduchový filter.

V ten istý deň som tu poslal správu, poslal som e-mail Suzuki a opýtal som sa na ich oddiel 7 a 8. Suzuki som nepočul, ale po potvrdení od iného príjemcu, ktorý nebol vynechaný. Ak nie je možné odpovedať, že inak bolo vynechané, aktualizovať toto vlákno.

Jedna vec môže byť overená, je to „trhať“ každú jednu stránku. Lepidlo, ktoré drží strany na väzbe, nie je možné, môže sa dostať na stránku pekne oddelila. Keď som odstránil svoju stránku, vložil som ju do chrániča plachiet a potom urobil 3-krúžkový spojiva. Potrebujem stiahnuť PDF Stiahnuť manuálne pre majiteľa, vytlačiť a pripojiť ju.

Určite to bolo objemné, ale myslíte si, že kompromis za to. Rozdelil som ho na dve 4 "3-krúžkové spojivá.

Trochu zbytočne ..., ale, ale ale že tým tým sa tým tým tým tým tým tým tým tým tým tým tým tým tým tým tým tým tým pred tým och pred pred pred pred pred pred pred pred pred pred pred pred pred pred pred pred pred pred pred pred pred pred pred pred pred pred pred pred pred pred pred pred pred pred pred pred pred pred pred pred pred pred pred pred pred pred pred pred pred pred pred pred pred

[ATTACH = plná] 272302 [/ ATTACH]
[/ Quote] kde by som mohol stiahnuť PDF nejaký servisný manuál pre model 2017 ako si písal?
Jumping around sections is crazy. Had to reference 4 sections to get all the things I needed in order to get to the air filter.

On the same day I posted the message here I did email Suzuki and ask them about section 7 & 8. I have not heard back from Suzuki, but having confirmation from others makes me feel better that it was not left out. If Suzuki responds back indicating something was left out I will update this thread.

The one thing I ended up doing is "tearing out" every single page. The glue holding the pages to the binding is not that strong so every page ended up separating nicely. As I removed every page I put it into a sheet protector and then into a 3-ring binder. I also downloaded the PDF version of the owners manual, printed it and added it to the binder.

Určite to bolo objemné, ale myslím si, že kompromis za to stojí. Rozdelil som ho na dve 4 "3-krúžkové spojivá. 31 dolárov za chrániče značiek Amazon Basic a 21 dolárov za 3 krúžkové spojivá.

Trochu zbytočne ... možno, ale dúfam, že tým sa stránky ochránia pred znečistením a do chrániča hárkov môžem vložiť svoje vlastné poznámky.

View attachment 272302
[/ Quote]
Kde si môžem stiahnuť PDF akejkoľvek servisnej príručky pre model 2017, ako ste písali?

·
Administrator
5,590 Posts
We DO NOT allow the posting of links to pirated service manuals.
The general membership here have made their feelings on stolen goods very clear.

Any new or digital manual bought from anywhere other than your Suzuki Dealer - or online here - Genuine Suzuki Manuals - is a pirated manual where online traders have stolen copyright material and are copying it for their profit.

21 - 28 of 28 Posts
Status
Not open for further replies.